skip to Main Content
NOTIS PENTING
LAPORAN KOKURIKULUM 2020

 

BIL TARIKH BUTIRAN PERINGKAT PENCAPAIAN
1. 5 Februari 2020 Penyampaian Sijil Tahap Puteri Bongsu,Kecil dan Tengah Pergerakan Puteri Islam Malaysia Kebangsaan Sijil Puteri Bongsu dan Kecil PPIM

-Nur Suriyana Binti Md.Diah                  (5 Ibnu Khayyam)

-Nurul Natasha Binti Noorizam       (5 Ibnu Khayyam)

Sijil Puteri Tengah PPIM

-Amirah Nabilah Binti Ab Kadir         (5 Ibnu Sina)

2. 6 Februari 2020 Kejohanan Merentas Desa Negeri di MRSM Alor Gajah Negeri Tempat ke 22

Nur Amalia Natasha binti Zahib                (4 Ibnu Khayyam)   

           

3. 13 Februari 2020 Kejohanan Olahraga MSSM Daerah Jasin Daerah 3 Emas 

1 Perak

2 Gangsa

4. 18 Februari 2020 Kejohanan  Badminton  MSS Melaka Negeri Hingga ke peringkat Suku Akhir
5. 22 Februari 2020 Perkhemahan Pentarafan Pra Pengakap Raja Daerah Tiada
6.. 22 Februari 2020 Sambutan Hari Pengasas Pengakap PPM Daerah Merlimau 

Pertandingan simpulan dan ikatan

Pertandingan Kompas

Pertandingan permainan tradisional

Pertandingan Lagu Pengakap

Daerah

Johan

Naib Johan

Tempat ketiga

7. 29 Februari 2020 Kejohanan Catur Tampin 2020 Negeri After round 5,Luqman Nur Hakim 1/129
8. 4 Mac 2020 Kejohanan Catur MSSM Kebangsaan Tempat ke-18 open

Luqman Nur Hakim bin Md Yazid (5 Ibnu Sina)

9. 11 Mac 2020 Kejohanan MSSM Negeri Melaka Negeri Tiada
10. 13 Julai 2020 –          16 Ogos 2020 Pertandingan “Creative Sticker @ Wasticker”  Negeri Tempat pertama :   Nur Izzati Binti Zakaria     (4 Ibnu Khayyam)

Tempat kedua :      Anis Maisarah Binti Izhar   (5 Ibnu Khaldun)

Tempat ketiga : Surayya Nurhayani Binti Fadhil Fahmy     (4 Ibnu Khaldun)

11. 18 Julai 2020 Pertandingan eSport Sekolah-sekolah Negeri Melaka Negeri Tiada
12. 1 – 5 Ogos 2020 Pertandingan Fotografi Daerah Pengakap Muda  Johan : Muhammad Faris Abqari Bin Abd Wahab

Naib Johan : Ahmad Wildan Razin Bin Abdul Wahab

Pengakap Remaja  Naib Johan : Khairul Irsyaduddin Bin Sulaiman

Ketiga : Nur Ayuni Binti Abdul Aziz

13. 3 September 2020 – 18 September 2020 Pertandingan Video Keamanan sempena Hari Keamanan Sedunia (Pengakap Sekolah) Kebangsaan Tiada
14. 21 September 2020 Pertandingan Sport Stacking Pendidikan Khas Peringkat Negeri Melaka Negeri Tiada
15. 24 Oktober 2020 Pertandingan Pengaturcaraan Antarabangsa 2020 Antarabangsa Latifah Binti Fadzil Nur Qistina Balqis Binti Mohd Dan      (2 Tun Perak)
16. 15 Ogos 2020 –    31 Oktober 2020 Drone Edu Challenge Kebangsaan Latifah Binti Fazil   (2 Tun Perak)

Muhammad Nabil Hakimi Bin Abd Rashid (1 Tun Perak)

17. 5 November 2020 Anugerah Ketua Pengakap Negara (Rambu Pengakap Remaja)   Kebangsaan Fardeen Alban Zulkarnain Mohd Fozi (4 Ibnu Khayyam) dan Nur Ayuni Abd Aziz (4 Ibnu Khaldun)
18. 29 Januari 2020 Larian Merentas Desa Sekolah Tempat pertama : Laksamana

Tempat Kedua : Bendahara

Tempat ketiga : Shahbandar

Tempat Keempat : Temenggung

19. 5 Februari 2020 Pertandingan Azan   (Pertandingan antara Persatuan / Kelab) Sekolah Tempat Pertama:Luqman Nur Hakim bin Md Yazid (5 Ibnu Sina) Kelab STEM

Tempat kedua : Muhd Idzam bin Khairul Anuar ( 5 Al-Farabi) Persatuan Agama Islam

Tempat Ketiga : Mohd Syakirin bin Sulaiman ( 5 Al-Khawarizmi) Kelab Pembinaan Domestik

20. 5 Februari 2020 Pertandingan Iqamah (Pertandingan antara Persatuan / Kelab) Sekolah Tempat Pertama : Hafizzahnur Fasiha binti Hamzah            ( 5 Al Farabi) Persatuan Agama Islam

Tempat Kedua:    Siti Syafikah Umairah (P.Khas) Kelab Setia

Tempat Ketiga: Nurain binti Kamat  4 (Ibnu Sina)     Kelab STEM

21. 5 Februari 2020 Poetry Recitation Competition (Pertandingan antara Persatuan /Kelab) Sekolah Tempat pertama : 

Nur Saidatina Aisyah Binti Mohd Faizal Muhammad Danish Ibrahim Bin Zainudin

(3 Tun Mutakhir)

Tempat kedua : 

Isma Nadhirah Binti Mohd Hakim

Dhiya’ Nisreena Binti Romy

Tempat ketiga : 

NuratikahFitri Binti Mohd Sappan

Farhana Albania Binti Mohd Fozi

22. 5 Februari 2020 Public Speaking Competition (Pertandingan antara Persatuan / Kelab) Sekolah Johan : Ainnatasya Roziha Bin Asmadi (4 Ibnu Khayam)

Naib Johan : Farah Dhaniyah Binti Mohd Fauzan         (4 Ibnu Sina)

Ketiga : Muhammad Huzaifah Hazarul Syazly (5 Ibnu Sina)

23. 5 Februari 2020 Pertandingan Nyanyian Solo (Pertandingan antara Persatuan / Kelab) Sekolah Tempat Pertama : Alif Irfan Bin Azhar

Tempat Kedua : Nur Atikah Binti Mad Lozi

Tempat Ketiga : Nur Amirah Balqis Bin Khalid

24. 18 Februari 2020 Pertandingan Pidato 

sempena Bulan Bahasa (Pertandingan antara Persatuan / Kelab)

Sekolah Tempat pertama : Farah dhaniyah Binti Mohd Fauzan (4IS)

Tempat Kedua : Putra

Tempat Ketiga : Natasya Husna Binti Muhd Zaini

25. 26 Februari 2020 Pertandingan Menaikkan Bendera “Negaraku Tercinta” (Pertandingan antara Badan Beruniform) Sekolah Tempat pertama :

Kadet Remaja Sekolah (KRS)

Tempat Kedua :

Pandu Puteri

Tempat Ketiga : 

Kadet Polis

26. 3 – 4 Mac 2020 Sukantara SMKSR 2020 Sekolah Johan : Syahbandar

Naib Johan : Laksamana

Ketiga : Temenggung

Keempat : Bendahara

LAPORAN KOKURIKULUM 2020

Subscribe dan ikuti Channel SMKSR di Youtube dan tonton pelbagai video menarik yang dikongsikan.

Ikuti smksr_official di Instagram bagi melihat pelbagai foto-foto baru dan menarik yang dikongsikan.

Lihat semua aktiviti menarik  warga SMK Sungai Rambai  di Group Facebook –smksr_official

Sertai group telegram smksr_official  bagi mendapatkan perkongsian mahupun pengumuman terkini.

Hubungi kami

SMK Sungai Rambai

Sek Mek Keb Sungai Rambai
7400 Sungai Rambai,
Melaka.

Telefon: +606 265 9675

Faks: +604-573 3858

Emel: info@smksungairambai.edu.my

Waktu Pejabat

8.30 pagi – 5.30 petang
(Dibuka setiap hari kecuali Sabtu, Ahad dan cuti umum)

Pautan Berkaitan

Semasa anda mengunjungi atau berinteraksi dengan laman web, perkhidmatan, aplikasi, alat atau pesanan kami, kami atau penyedia perkhidmatan kami yang sah boleh menggunakan “cookie“, suar web, dan teknologi lain yang serupa untuk menyimpan maklumat untuk membantu memberi anda pengalaman yang lebih baik, cepat dan selamat dan untuk tujuan pengiklanan dan penambahbaikan.

Back To Top